حتی سالم ترین افراد نیز گاهی از مشکلات معده رنج می برند. مشکلی که در سیستم هضم وجود دارد منجر به مشکلاتی مانند نفخ ، یبوست ، نفخ شکم و غیره می شود. همه ما حداقل یک بار آن را تجربه کرده ایم. یک وعده غذایی به ظاهر ساده می تواند منجر به ناراحتی معده شود. اما لازم نیست نگران باشید زیرا داروهای طبیعی متعددی می توانند به شما کمک کنند. چه از سندرم روده تحریک پذیر رنج می برید و چه فقط بعضی اوقات معده شما تحریک میشود ، چای می تواند به شما کمک کند. بله ، فقط یک فنجان چای می تواند همه مشکلات معده شما را یک باره برطرف کند. مطالعات و تحقیقات گسترده ، تأثیر چای را به عنوان راه حلی برای مشکلات گوارشی برشمرده است. اگر بیدار هستید و بدنبال بهترین چای ها برای هضم غذا هستید ، لیست ارائه شده در زیر می تواند کمک کننده باشد.

چای برای هضم

چای بابونه

تحقیقات که معمولاً به عنوان چای قبل از خواب شناخته می شود ، نشان می دهد که به تسکین حواس و کاهش اضطراب کمک می کند و فرد می تواند آرام بخوابد. همچنین اثر تسکین دهنده علائم اسهال ، اسپاسم یا قولنج ، زخم و غیره را تسکین می دهد. این یک گیاه طبیعی و یکی از بهترین چای ها برای هضم است. در اینجا درباره چای های ریفلاکس اسید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

چای اولانگ

برای افرادی که به کافئین حساس هستند ، چای اولانگ می تواند بهترین گزینه باشد. برای هضم غذا مناسب است زیرا اثر قلیایی در دستگاه گوارش ایجاد می کند. این اثر قلیایی برای هضم غذا مفید است زیرا به کاهش تشکیل زخم و ریفلاکس اسید کمک می کند. خواص ضد عفونی کننده آن همچنین به مبارزه با باکتری های مضر روده کمک می کند و باعث ایجاد اثر تسکین دهنده در معده می شود.

چای Pu-erh

این چای مخصوصاً اکسید شده است که می تواند باعث رشد میکروب های سلامتی شود که به کاهش التهاب معده کمک می کند. این یکی از اکسیدترین شکل های چای است. چینی ها صدها سال از این چای برای ایجاد هضم غذا بعد از غذا استفاده می کردند. کلسترول ، جذب چربی غذاهای سنگین را کاهش می دهد و علائم یبوست را به دلیل وجود لوواستاتین در آن تسکین می دهد.

چای برای هضم – نتیجه گیری

کشف نوع مناسب چای برای شما ممکن است مدتی طول بکشد ، اما ارزش آن را دارد. صرف نظر از مسائلی که از آن رنج می برید ، مطمئناً تا حدی این چای ها باعث راحتی شما خواهد شد.