چای صبحانه یک چای سیاه قوی است که برای همراهی یک صبحانه دلچسب طراحی شده است. اگرچه فرهنگ چای غربی از مدت ها قبل چای های سیاه قوی مصرف می کرده است، مفهوم چای صبحانه مدرن است و به عنوان اصطلاح بازاریابی در قاره آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. در انگلیس و ایرلند از این چای ها فقط به عنوان “چای” یاد می شود.

چای های صبحانه هم مقدار بیشتری کافئین و هم طعم قوی دارند که می تواند در برابر غذاهای غنی یا سنگین خود را حفظ کند. غالباً ، این چای ها با شیر و / یا شکر نوشیده می شوند و بر این اساس ، باید آنقدر قوی باشند که حتی وقتی شیر اضافه می شود ، طعم خود را حفظ کنند. این در مقایسه با چای های سیاه سبک تر مانند است که اغلب با چای بعد از ظهر سرو می شود. چای های صبحانه معمولاً ترکیبی از چای های سیاه از مناطق مختلف هستند.

چای صبحانه یک چای سیاه قوی است که برای همراهی یک صبح دلچسب طراحی شده است. اگر فرهنگ چای غربی از مدت ها قبل از چایهای سیاه قوی مصرف کرده است ، مفهوم چای صبحانه مدرن است و به عنوان اصطلاح بازاریابی در قاره آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. در انگلیس و ایرلند از این چای ها فقط به عنوان “چای” یاد می شود.

همچنین مخلوط های چای سیاه دیگری با سبک چای های صبحانه متناسب است ،مانند چای فریزی شرقی ، یک ترکیب چای سیاه قوی که از فریزیای شرقی ، منطقه ای در امتداد ساحل شمالی آلمان نشات گرفته است. تعدادی ترکیب عالی صبحانه نیز از روسیه وجود دارد ، اما اصطلاح “صبحانه روسی” معمولاً استفاده نمی شود.

اصطلاح صبحانه چینی گاهی اوقات به چای های سیاه ریشه چینی گفته می شود که دارای طعم قوی یادآور اکثر چای های صبحانه هستند ، مانند نوشیدنی های استان یونان. با این حال ، این چای به عنوان سبک خاص خود پذیرفته نیست ، و همچنین از مخلوط صبحانه انگلیسی و ایرلندی متمایز است زیرا اصطلاحی است که عمدتا برای اهداف بازاریابی در کشورهای غربی استفاده می شود و به سبکی که به طور سنتی استفاده می شود اشاره ندارد. در چین روشی که صبحانه انگلیسی و ایرلندی منعکس کننده فرهنگ واقعی چای انگلیس و ایرلند است.

از چه چای های خاصی در مخلوط های صبحانه استفاده می شود؟

سبک های مختلف چای صبحانه به جای ترکیب یا منشا آنها با عطر و طعم  آنها تعریف می شود ، تنوع زیادی در انواع مختلف چای های سازنده ای که در ترکیبات صبحانه استفاده می شود وجود دارد.

صبحانه ایرلندی بخصوص به طور عمده بخش بزرگی از آسام را شامل می شود و گاهی اوقات منحصرا از آسام تهیه می شود. چای های کنیا و سایر چای های آفریقایی نیز دارای عطر و طعم قوی هستند و همچنین از ترکیبات معمول ترکیبات صبحانه هستند. چای سیلان و چای سیاه یونان هر دو ماده رایج دیگر هستند در حالی که سایر چای های سیاه چینی کمتر رایجند ، اما هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرند. چای های مشکی سبک تر با شخصیت رشد یافته تر ، مانند دارجیلینگ و سایر چای های منطقه هیمالیا ، کمتر در این چای ها قرار می گیرند.

اگر می خواهید چای یک منطقه ای بخرید که دارای ویژگی یا سبک یک چای صبحانه معمولی باشد ، چای های این مناطق ، به ویژه آسام ، یونان ، کنیا و سریلانکا (سیلان) مکان های خوبی برای شروع هستند.

چای CTC

چای های صبحانه اغلب از C.T.C تهیه می شوند. چای CTC ، توسط یک فرآیند تولید مکانیکی ، در مقابل با چای ارتدکس ، تولید شده توسط روش های پردازش دستی و سنتی  ساخته شده است. اگرچه روش C.T.C  به عنوان یک روش صرفه جویی در هزینه اختراع شد ، چای گاهی اوقات در ترکیبات صبحانه ترجیح داده می شود زیرا به سرعت دم می کشد و منجر به یک فنجان قوی می شود. اما بسیاری از ترکیبات صبحانه با کیفیت بالاتر از چای ارتدوکس نیز ساخته می شوند.

چای های TIPPY

چای های تیپی ، چای هایی که حاوی قسمت بیشتری از نوک و جوانه های برگ هستند ، اغلب از مواد مورد علاقه چای های صبحانه هستند ، زیرا دارای کافئین بیشتری نسبت به چای هایی هستند که از برگ های مسن و جوان گیاه چای ساخته شده اند. در میان چای های سیاه ، نوک آنها دارای رنگ طلایی هستند ، بنابراین چای های پر آب دارای نوک های طلایی در برگ هستند.

خلاصه

چای های صبحانه بخش مهمی از فرهنگ چای غربی است ، به ویژه چای در انگلستان و ایرلند ، جایی که از آنها به عنوان “چای” یاد می شود. با این حال ، فرهنگ چای در حال حاضر از تنوع زیادی برخوردار است ، زیرا چای های سبز ، اولانگ و سایر چایها در حال محبوب شدن هستند. بسیاری از افراد نوشیدن چای سبز یا سایر چای را به عنوان صبحانه ترجیح می دهند و برخی دیگر نوشیدن چای های سیاه قوی را در سایر
ساعات روز ترجیح می دهند. دنیای چای را برای خود کاوش کنید و به تنهایی تصمیم بگیرید که کدام صبحانه ها را بیشتر دوست دارید.